Bardzo często podczas moich rozmów ze znajomymi ze studiów oraz innymi lektorami pojawia się temat rozwoju lektora. Padają stwierdzenia, że nasze zdolności językowe się kurczą, nie są już tak dobre jak kiedyś, mamy coraz więcej wątpliwości co do naszej wiedzy, a jeszcze więcej co do wykonywanego przez nas zawodu, ponieważ zaczynamy się nudzić, tłumacząc ciągle te same zagadnienia gramatyczne, wprowadzając te same słowa.
Jeśli i Tobie zaczyna doskwierać monotonia i poczucie spadku poziomu wiedzy, warto zastanowić się nad zmianą podręczników na którąś z pozycji National Geographic Learning. Dlaczego?
#1
Podręczniki National Geographic Learning niezależnie od tytułu, poziomu i edycji są skupione na otaczającym nas świecie. Począwszy od zdjęć, poprzez teksty i filmy prezentowane są nam odmienne kultury oraz czynności, którymi na co dzień zajmują się mieszkańcy różnych krajów. Jeśli Twoją mocną stroną jest geografia i jak z nut potrafisz wymienić wszystkie kraje i stolice świata, a także znasz ich położenie na mapie, może to nie być dla Ciebie w żaden sposób interesujące. Chociaż… jeśli ciekawi Cię życie współczesnych kowbojów, szerpów mieszkających u podnóży Himalajów czy mieszkańców Green Bank w USA – miasta, w którym nie ma internetu, zaczerpniesz te informacje ze swoich zajęć.
#2
Czemu boli Cię głowa od jedzenia lodów? Czy ryby ziewają? Dlaczego długość życia mieszkańców Okinawy (Japonia) jest tak imponująca? Odpowiedź na pierwsze z pytań poznałam, ucząc dzieci z Our World, na drugie, ucząc młodzież z Impact, a na trzecie – z Life – podręcznika dla dorosłych kursantów. Niemalże każda lekcja przynosi nam nową wiedzę z zakresu biologii, psychologii czy historii! Wystarczy rok z podręcznikami National Geogaphic Learning, by sypać „fun facts” niczym Sheldon z Teorii wielkiego podrywu i zacząć się zastanawiać nad tym, czy nie wysłać zgłoszenia do teleturnieju.
#3
Jeśli niepokoi Cię, że nie używasz nowoczesnych wyrażeń typowych dla Amerykanów czy Brytyjczyków, nie martw się! Z pomocą przyjdą Ci działy dotyczące komunikacji lub będące autentycznym materiałem filmy. Dzięki nim zrozumiesz, że nawet nie mieszkając w kraju anglojęzycznym, będziesz mógł być na bieżąco z nowymi, używanymi przez młodych ludzi zwrotami!
#4
Twoje lekcje już nigdy nie będą nudne, a wypełni je interakcja! W podręcznikach dla dzieci i młodzieży znajdziecie wycinane gry planszowe czy kostki służące rozwojowi gramatyki, słownictwa i komunikacji. W podręczniku nauczyciela znajdziecie setki pomysłów na przedstawienie nowych zagadnień w niesztampowy sposób. W nich również znajdują się dodatkowe materiały, np. teksty z lukami informacyjnymi.
#5
Korzystając z pozycji National Geographic Learning, możesz dołączyć na Facebooku do grupy TeamNGL – we teach English to future leaders, który gromadzi lektorów i nauczycieli języka angielskiego z całej Polski. Poznasz fantastyczne osoby, które na forum dzielą się inspirującymi planami zajęć, rozmaitymi pomysłami na powtórkę czy wprowadzenie nowych pojęć. Twoja głowa zostanie naładowana wieloma kreatywnymi sposobami na przeprowadzenie zajęć w duchu idei NGL, po których Twoi kursanci będą chcieli jeszcze więcej!
Autorka – Malwina Żyrek
Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zawsze stawia na praktyczną stronę nauczania w zabawnej i przyjemnej atmosferze. Naucza języka angielskiego na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy oraz we własnej szkole The Bay Education, której nazwa powstała z miłości do Północnej Kalifornii, a pomysł z zamiłowania do języka angielskiego i spełniania marzeń. W końcu wiele z nich zaczyna się od lepszego angielskiego!