Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
NATIONAL GEOGRAPHIC – SHOPPING (nowa formuła zajęć)

BLOG

Nazywam się Monika Hołodowska-Unaldi i od 20. lat uczę języka angielskiego, a od 15. lat prowadzę własną szkołę językową.

Praca z uczniem od zawsze mnie pasjonowała. Nieustannie poszukuję jak najlepszych rozwiązań przydatnych w efektywnej nauce języka obcego, by tym samym pomagać uczniom wzmacniać ich pewność siebie oraz pokonywać barierę językową. 

Wiem, że uczniowie najchętniej uczą się tych rzeczy, które uznają istotne dla siebie. Skłaniając się ku potrzebom uczniów, ich autonomii i wolnym wyborom, stworzyłam cykl lekcji, podczas których uczeń staje się ODKRYWCĄ wiedzy, którą chce posiąść.

Samodzielnie poszukuje wyrazów, ich wymowy, analizuje zasady panujące w zdaniach oraz pytaniach. Uważam, że samodzielne analizowanie, studiowanie języka jest najlepszym sposobem na jego poznanie, a prawdziwa nauka zaczyna się tam, gdzie stawiamy sobie wyzwanie. Uczeń, który samodzielnie analizuje pewne rzeczy i próbuje dociec, bardziej angażuje się w proces poznawczy, a tym samym lepiej zapamiętuje. Dlatego nie podawajmy uczniom wszystkiego na tacy, pozwólmy im odkrywać język i zależności w nim istniejące na własny rachunek.

Cykl obejmuje łącznie 6 lekcji powiązanych z trzema głównymi tematami: sklepy, restauracje, hotele. Lekcje mogą być wykorzystane na różnych poziomach zaawansowania, gdyż materiał tak naprawdę wybierają uczniowie, nauczyciel stoi „gdzieś z boku” i monitoruje pracę uczniów. W opisach tych zajęć nie znajdziesz limitów czasowych, gdyż dla każdej grupy będą one inne. Sama/Sam musisz zdecydować, ile czasu przeznaczasz na poszczególne etapy. 

Celem opisanych lekcji jest przyswojenie oraz utrwalenie treści związanych z podróżowaniem – pobytem w hotelu, restauracji, sklepie. Oprócz języka potrzebnego do komunikacji w tych miejscach, uczeń ma okazję otworzyć się na ciekawostki i nowinki ze świata. Sam ich poszukuje, wybierając to, co lubi i to, co jest z nim zgodne. 

Zapraszam Cię na tę fantastyczną przygodę i podróż z językiem oraz nowinkami ze świata. Zainspiruj się razem ze mną i pozwól uczniom na eksplorowanie i odkrywanie przepięknego świata wiedzy. 

Zapraszamy do pobrania dwóch pierwszych lekcji:
SHOPPING: https://dlanauczyciela.pl/zasob/221117,shopping-instrukcja.docx

https://dlanauczyciela.pl/zasob/221114,shopping-zdjecia.pdf

BARGAINING: https://dlanauczyciela.pl/zasob/221120,bargaining.docx

 

Już wkrótce lekcje w temacie „Restaurants”

 

 

Autor: Monika Hołodowska Unaldi

Lektorka i trenerka języka angielskiego młodzieży i dorosłych, od 15 lat właścicielka Szkoły Językowej w Wejherowie. Trenerka nauczycieli języków obcych w M&M Szkolenia dla Nauczycieli, współorganizatorka Konferencji metodycznej Morze Pomysłów w Sopocie. 

Monika jest pasjonatką języków obcych i nieustannie poszukuje kreatywnych oraz skutecznych rozwiązań do ich nauki. Swoje zajęcia wzbogaca szeroką gamą materiałów wspomagającą rozwój ucznia. Doświadczeniem i wiedzą dzieli się z nauczycielami podczas szkoleń. Monika jest zwolenniczką ciągłego rozwoju zawodowego oraz osobistego.

W wolnym czasie pasjonuje się podróżami do odległych miejsc, jazdą na rowerze oraz fotografią.