Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
RESTAURANTS – uczeń odkrywcą swojej wiedzy

BLOG

Kolejna propozycja lekcji, podczas której uczniowie sami dochodzą do wiedzy, którą chcą zdobyć. Cykl nosi nazwę „Uczeń odkrywcą swojej wiedzy”, ponieważ nauczyciel jedynie podsuwa źródła, z których uczniowie korzystają, jednocześnie cały czas pomagając i monitorując pracę ucznia. 

Poniższe lekcje można wykonać z różnymi grupami wiekowymi o różnym poziomie zaawansowania – należy jedynie odpowiednio dobrać film (link, który podsyłam, w języku angielskim dotyczy poziomu  A2/B1). 

Długość trwania jednych zajęć to ok.90 minut. 

Celem tej lekcji jest wprowadzenie/powtórka słownictwa oraz zwrotów przydatnych podczas pobytu w restauracji. Ćwiczymy tutaj także kreatywność podczas układania dialogów.

 

ZAPRASZAM DO POBIERANIA LEKCJI:

https://dlanauczyciela.pl/zasob/220661,restauracje-cz1.pdf
https://dlanauczyciela.pl/zasob/220664,restauracje-cz2.pdf

 

 

 

Autor: Monika Hołodowska-Unaldi

Lektorka i trenerka języka angielskiego młodzieży i dorosłych, od 15 lat właścicielka Szkoły Językowej w Wejherowie. Trenerka nauczycieli języków obcych w M&M Szkolenia dla Nauczycieli, współorganizatorka Konferencji metodycznej Morze Pomysłów w Sopocie. 

Monika jest pasjonatką języków obcych i nieustannie poszukuje kreatywnych oraz skutecznych rozwiązań do ich nauki. Swoje zajęcia wzbogaca szeroką gamą materiałów wspomagającą rozwój ucznia. Doświadczeniem i wiedzą dzieli się z nauczycielami podczas szkoleń. Monika jest zwolenniczką ciągłego rozwoju zawodowego oraz osobistego.

W wolnym czasie pasjonuje się podróżami do odległych miejsc, jazdą na rowerze oraz fotografią.