Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Dlaczego warto przystąpić do programu Proud Users of NGL – wywiad z Pauliną Boruc-Bartkiewicz

BLOG

Nazywam się Paulina i od 2017 roku prowadzę swoją szkołę językową Centrum Języków Obcych Sherlock, w miejscowości Kobyłka, pod Warszawą. Jesteśmy  sporą szkołą i mimo usytuowania w małej miejscowości, mamy na pokładzie kilkunastu lektorów i kilkuset uczniów, co napawa mnie dumą 🙂 Opowiem dziś, dlaczego dołączyliśmy do programu współpracy „Proud Users of NGL”!

Paulina Boruc-Bartkiewicz: Na początku wcale nie zamierzałam współpracować z National Geographic Learning Polska. Miałam wydawnictwo, z którym byłam dość długo związana. Niemniej jednak, z roku na rok zaczęłam zauważać, że czegoś mi brakuje i że moja wizja firmy zmierza w zupełnie innym kierunku.

Zależało mi na spójności nauczania, na ciągłości tego, co można osiągnąć jako dziecko i balansu z tym, co można kontynuować w okresie dorastania, czy też będąc uczniem dorosłym. Bałam się jednak zmiany. Wiesz, jak to jest, masz opracowane już wszystkie obecne materiały i niewiele cię może zaskoczyć — ale z drugiej strony ta myśl, że czegoś ci brakuje, była silniejsza. Dlatego też zebrałam się na odważny krok wejścia w podręcznik Keynote, dla osób dorosłych, żeby sprawdzić, jak to będzie wyglądało. Potem poszło już szybko i lawinowo. Keynote się sprawdzał, pomimo, że jest trudną i wymagającą serią, ale lubię takie. Stąd pomyślałam, że czas na nastolatków i po rozmowach z Przemkiem (konsultant biznesowy NGL — Przemysław Ogrodowczyk), weszłam w Impact. Podobało mi się, że nie był nachalny, a bardzo cierpliwy, i chyba czuł, że w końcu sama się przekonam. I tak też się stało. W czerwcu 2021 wzięłam swoich lektorów na rozmowy i zaczęłam pokazywać im możliwości, jakie niesie za sobą praca z podręcznikami wydawnictwa National Geographic Learning. Nie stawiali oporu i nie wahałam się, trzeba było kuć żelazo, póki gorące. I tak od roku jestem z wami, bazując na materiałach NGL na wszystkich poziomach zaawansowania.

NGL Polska: Brzmi świetnie! Na których seriach obecnie pracujecie w Sherlocku?

Paulina Boruc-Bartkiewicz: Trochę tego jest — macie ofertę, która  potrafi zaspokoić wiele potrzeb. Na chwilę obecną korzystamy, kolejno wg wieku, z serii: Welcome to Our World, Our World, Impact oraz Keynote. Nie ukrywam jednak, że myślę, aby od września to nieco poszerzyć o różne prezentowane w waszej ofercie nowości! (Look & See, New Close-up, Voices – przypis. red.)

NGL Polska: A gdybyśmy chcieli zapytać, co najbardziej cenisz sobie we współpracy z nami…?

Paulina Boruc-Bartkiewicz: Ciężko będzie odpowiedzieć na to pytanie w kilku słowach, ale zacznę od walorów edukacyjnych.

Podręczniki NGL naprawdę zmuszają uczniów do mówienia, do projektów, debat, pracy w parach i grupach. Dzięki nim zmniejsza się groźnie brzmiąca „bariera językowa”, o której wielu tak często wspomina. Co więcej, ja, jako otwarta, postępowa, a zarazem wymagająca lektorka, cieszę się, że NGL w swoich materiałach pokazuje kulturę i tradycję świata, w którym żyjemy, że buduje otwartość na  ten świat oraz stara się ożywiać zarówno klasy, jak i ich słuchaczy.

W ulotce „Kim jest uczeń NGL?” jest napisane: AMBITNY UCZEŃ, PEWNY SIEBIE ROZMÓWCA, OBYWATEL ŚWIATA XXI WIEKU, WNIKLIWY OBSERWATOR, PRZYJAZNY PODRÓŻNIK oraz ŚWIADOMY EKOLOG, i podpisuję się pod tym opisem rękami i nogami. Tak właśnie jest! 🙂

NGL Polska: Cieszymy się, że tak to właśnie widzisz. A jak współpracę z NGL „znoszą” twoi lektorzy ;)?

Paulina Boruc-Bartkiewicz: Nie będę słodzić i mówić, że zawsze jest różowo 😉 Weszliście z całymi swoimi zasobami w świat online, a dotychczas materiały, na których pracowali moi nauczyciele były w dużej mierze analogowe. Przez to prezentowane przez was materiały cyfrowe, platformy, różnego rodzaju filmy i rozwiązania  wymagają przestawienia się na nowe standardy.

Niemniej jednak nie mówię, że to źle, wręcz przeciwnie. Dla mnie wspaniałe jest to, że mogę na zajęcia iść z samym komputerem i dyskiem zewnętrznym, bez dodatkowego ładunku w formie kilku bawełnianych toreb, wypełnionych po brzegi materiałami. Wiadomo, świat się zmienia, musimy zmienić się i my. I to jest naprawdę super.

Oferujecie lektorom dostęp do wszystkiego, czego potrzebują: książek nauczyciela, filmów, testów, dodatkowych materiałów, materiałów ewaluacyjnych, diagramów, mogłabym wymieniać i wymieniać.  Co więcej, będąc zarówno właścicielką, jak i lektorką języka angielskiego, cenię sobie w tych materiałach brak miejsca na nudę. Tematy są ciekawe, można w różnorodny sposób je obudować, zaplanować, a przy okazji również wiele się nauczyć. W szkole nigdy nie byłam mocna z nauk przyrodniczych, a teraz sama chłonę wiedzę jak szalona, żeby być najlepszą wersją siebie dla moich uczniów. Za to wam dziękuje 🙂

Wspaniałe jest też to, że po roku dostaję od moich współpracowników feedback, że cieszą się ze zmiany. I to powinien być dla was wielki komplement.

NGL Polska: Jesteś lektorką-praktykiem, dlatego to wszystko brzmi niesamowicie! Czy jest coś, co chciałabyś powiedzieć osobom zastanawiającym się nad przystąpieniem do programu “Proud Users of NGL”?

Paulina Boruc-Bartkiewicz: Jak najbardziej! Jeżeli tak jak ja kiedyś zastanawiacie się nad zmianą, jeżeli materiały, na których teraz pracujecie, wydają się wam nudne, oklepane, wyglądające tak, jak wszędzie, to nie bójcie się spróbować. Warto zacząć nawet od małych kroków (np. uzupełnić formularz kontaktowy do naszych konsultantów biznesowych – przyp. red.) Wy też musicie sprawdzić co u was gra, a co nie! Testujcie, bawcie się nauczaniem, myślcie o potrzebach i przyszłości swoich uczniów. No i koniecznie przejrzyjcie katalog wydawnictwa National Geographic Learning! 😉

NGL Polska: Dziękujemy serdecznie! i zapraszamy do przeczytania artykułu Pauliny o projektach językowych na podstawie kursu Our World!

 

PREZENT!!!

Pobierz bezpłatne materiały Pauliny Boruc-Bartkiewicz i zobacz fascynujący świat National Geographic Learning!

 

Jeśli chcesz budować społeczność #TeamNGL i wiedzieć wszystko o naszych nowościach i wydarzeniach – dołącz do grupy TeamNGL – we teach English to future leaders na FB!

Zapraszamy do naszego sklepu!

 

 

Autorka: Paulina Boruc-Bartkiewicz

Cześć! Nazywam się Paulina Boruc-Bartkiewicz i jestem zarówno właścicielka jak i lektorką języka angielskiego w Centrum Języków Obcych Sherlock. Jestem ambitną, pozytywną oraz pełną energii osobą, która całe życie do czegoś dąży i na całe swoje życie ma jakieś dalekosiężne plany. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska, ze specjalizacją nauczycielską, oraz studia podyplomowe na kierunkach polityka i zarządzanie oświatą, oraz psychologia pozytywna. Kocham uczyć, czerpię z tego ogromną satysfakcję. Uważam to za swoją pasję i jednocześnie życiową misję. Z nauczycielami dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem na profilu FB @angielskinaglowie.