Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Po sukces w szkole i w życiu z New Close-up!

BLOG

Wybór dobrego podręcznika do angielskiego dla młodzieży to nie lada wyzwanie. Z jednej strony zależy nam, by był interesujący i poruszał aktualne tematy, które skłonią uczniów do dyskusji, z drugiej powinien być naszpikowany wiedzą i zadaniami przygotowującymi do najważniejszych egzaminów. Brzmi jak misja niemożliwa? A jednak wydawnictwo National Geographic Learning podjęło wyzwanie i w rezultacie otrzymaliśmy podręcznik, który… może wszystko. Poznajcie New Close-up!

 

 

OBEJRZYJ WEBINAR!

New Close-up (official site) to nie tyle odświeżenie bestsellerowego podręcznika do języka angielskiego dla młodzieży, ile raczej stworzenie go na nowo przy zachowaniu najlepszych cech poprzednika.

Pięć poziomów, w tym zupełnie nowy B2+, poprowadzą uczniów drogą do sukcesu nie tylko w szkole, ale także w nadchodzącym wielkimi krokami dorosłym życiu.

To nie tylko znakomicie przygotowane kompendium przygotowujące do egzaminów językowych, ale może przede wszystkim ciekawy i doskonale zbilansowany podręcznik do angielskiego, który sprawdzi się w wielu klasach.

Wejdź do sklepu – New Close-up

New Close-up to…

Nowość od National Geographic Learning to jasny i czytelny podręcznik w nowoczesnej formie:

 • Dzięki wyraźnie zaznaczonym sekcjom ćwiczącym poszczególne umiejętności podręcznik prowadzi ucznia niemal za rękę po jego językowej ścieżce.
 • Nauczyciele i lektorzy docenią go za elastyczność, dzięki któremu mogą uczyć w zgodzie ze sobą, dokładnie tak jak lubią i tego potrzebują — zarówno stacjonarnie, jak i online czy w modelu blended learning.
 • New Close-up to jednak przede wszystkim idealne połączenie interesującego i stymulującego kontentu z zadaniami egzaminacyjnymi, a dodatek sekcji wspierających uczniowski well-being sprawia, że obok tej pozycji trudno przejść obojętnie. 

Komponenty kursu New Close-up

Autorzy przygotowali znakomite komponenty, dzięki którym proces uczenia (się) przebiegnie sprawnie i zgodnie z planem.

 • Dla ucznia najistotniejszy będzie podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń — te można zakupić w formie drukowanej, cyfrowej lub w wersji mieszanej przeznaczonej dla uczniów pracujących w modelu blended-learning (wówczas uczeń ma także do dyspozycji podręcznik w wersji cyfrowej).
 • Nauczyciele docenią znakomitą obudowę onlajnową, czyli Classroom Presentation Tool (niezastąpiony w przypadku zajęć zdalnych) oraz Learning Management System wraz z aplikacją dla uczniów.
 • Książka Nauczyciela ze świetnymi opracowaniami lekcji i dodatkowymi podpowiedziami do pracy z uczniami zdolnymi i słabszymi
 • Companion site, gdzie zarówno uczeń jak i nauczyciel znajdą dodatkowe materiały do pracy z kursem.

Wejdź do sklepu – New Close-up

Zmiany w nowej wersji: Close-up vs. New Close-up

New Close-up jest “new” nie bez powodu! Autorzy wprowadzili kilka znakomitych zmian, dzięki którym ten podręcznik do języka angielskiego ma szansę stać się ogromnym hitem:

 • Aż 70-90% treści zostało całkowicie zmienione, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby młodzieży i przybliżyć im tematy, które ich zainteresują.
 • W nowej wersji pojawia się także znacznie więcej zadań odsłuchowych, które zostały ujęte również poza sekcją “listening” – tę sugestię autorzy otrzymali od lektorów pracujących przez lata z podręcznikiem Close-up.
 • Więcej jest też zadań komunikacyjnych oraz ćwiczeń na mediacje, które znajdziemy co najmniej dwa razy w każdym unicie.
 • Zadania egzaminacyjne zostały uaktualnione, by odpowiadać zmianom w egzaminach Cambridge (głównie KET i PET), a filmy kończące unity i towarzyszące im zadania zostały całkowicie zmienione.

Najważniejszą i najbardziej znaczącą zmianą jest jednak zupełnie nowa sekcja “Live well, study well”, która pozwala zaopiekować się uczniami w zupełnie nowy sposób.

 

New Close-up: po sukces w życiu

New Close-up ma za zadanie odpowiadać na potrzeby uczniów, których ostatnie dwa lata zostały zdefiniowane przez pandemię koronawirusa. W rezultacie często są oni dużo bardziej zagubieni i przytłoczeni rzeczywistością niż poprzednie roczniki.

Dlatego sekcje “Live well, study well”, które znajdują się w każdym podręczniku, mogą pomóc lektorom i nauczycielom okazać uczniom niezbędne wsparcie, ale też dostarczyć narzędzi i materiału do samodzielnej pracy nad aktualnymi problemami, z jakimi mierzą się współczesne nastolatki (organizacja czasu, kontakt z social mediami, fake newsy itp.).

Infografiki, które autorzy wykorzystują do prezentacji zagadnień, także wspierają interpretację materiałów i wyciąganie niezbędnych informacji z kontekstu.

Ciekawe tematy prowokują do dyskusji i zachęcają do wykonywania projektów, które uczniowie mogą samodzielnie wybrać z dostępnych opcji.

„Wisienką na torcie” są jednak krótkie filmiki dostępne dla uczniów na Companion Site, nagrane przez autorkę serii, Katherine Stannet, w których dzieli się ona dodatkowymi podpowiedziami na mierzenie się z trudną nastoletnią rzeczywistością oraz zadaje uczniom dodatkowe zadania. To niezwykle rzadka okazja do obcowania z autentycznym kontentem nagranym specjalnie dla nastolatków przez językowy autorytet!

Wejdź do sklepu – New Close-up

Co jeszcze w środku New Close-up?

 • Każdy z pięciu nowych poziomów naszpikowany jest językowym materiałem z najwyższej półki.
 • W każdym z dwunastu unitów tematycznych znajdziecie dziewięć podrozdziałów podzielonych na poszczególne umiejętności, na których się dany podrozdział skupia.
 • Co drugi unit kończy się lekcją wideo, a pozostałe zawierają na końcu wspomnianą wcześniej sekcję “Live well, study well”.
 • Na każdej stronie znaleźć można również zdjęcia, tak charakterystyczne dla podręczników wydawnictwa National Geographic Learning.
 • Exam tips pomogą za to uczniom jeszcze lepiej przygotować się do czekających ich egzaminów i poznać skuteczne techniki i strategie rozwiązywania zadań.

Kilka tricków na koniec

Podręcznik do angielskiego dla młodzieży New Close-up wchodzi na rynek stopniowo, dlatego na razie oddajemy wam do dyspozycji poziomy od A2 do B2+. Poziomy C1 i C2 pozostają w starej wersji (Close-up), ale zyskują za to nowoczesną obudowę online (taką samą jak New Close-up). Dodatkowo, zgodnie z sugestią wielu lektorów, od września 2022 wprowadzamy też poziom A1+ (także w starej wersji, ale z nową obudową) – to ukłon w kierunku uczniów, których nieco bardziej dotknęły lekcje zdalne i trudności z tym związane.

Wejdź do sklepu – New Close-up

Chcesz wiedzieć więcej o New Close-up?

 • Świetnie! Skontaktuj się z naszymi Key Account Managerami (klik!), by otrzymać dostęp do egzemplarzy okazowych (papierowych lub online).
 • Obejrzyj też webinar poświęcony tej pozycji i zobacz, w jaki sposób możesz efektywnie i efektownie pracować z młodzieżą wraz z New Close-up.

A na koniec… pobierz bezpłatną lekcję i sprawdź, jak w praktyce działa nasz najnowszy podręcznik do angielskiego dla młodzieży ?? 

NASZ SKLEP

 

 

Autorka: Ola Marchwian

Metodyk NGL, autorka bloga i podcastu Metodyka Języka. Prowadzi szkolenia i webinary oraz wspiera właścicieli małych szkół językowych w prowadzeniu biznesu. Fanka uczenia w ruchu i recyklingu materiałów edukacyjnych. Prywatnie mama niesfornego bobasa i właścicielka jeszcze bardziej niesfornego kota. Gdyby mogła, całymi dniami uprawiałaby zimowe sporty.

www.olamarchwian.pl