Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Gdzie diabeł nie może tam metodyka pośle, czyli po co w NGL człowiek od zadań specjalnych

BLOG

W lutym wszystkie grupy dla lektorów zatrzęsły się w posadach. NGL Polska wybrał oficjalnego Metodyka #TeamNGL! I nieskromnie przyznam, że szum uzasadniony jest w 100%, gdyż to wydarzenie może znacząco wesprzeć Cię w Twojej codziennej pracy z podręcznikami National Geographic Learning. Pozwól więc, że opowiem Ci, w jaki sposób Metodyk #TeamNGL może Ci w tym pomóc.

 

Szkolenia i Webinary

Doskonale wiem, jak bardzo polubiliście serię krótkich webinarów, które pojawiły się w 2021 roku na oficjalnym fanpage’u FB National Geographic Learning Polska. Ten format nastawiony na podsunięcie wam szybkich i prostych w wykonaniu pomysłów na pracę z podręcznikami National Geographic Learning okazał się autentycznym hitem. Dostajemy od was wiele informacji (oficjalnych i nieco bardziej kuluarowych) o jego wartości, więc z radością zapraszam na jego kontynuację. W 2022 roku będziemy spotykać się co miesiąc i przedstawię wam całkiem nowe inspiracje na różne aspekty pracy z uczniami. Będą też prezentacje nowych podręczników oraz inne eksperymentalne formaty, które przyjdą mi do głowy. Być może nawet pojawią się goście i webinary dla zaawansowanych?

Nowością będą natomiast pełnowymiarowe szkolenia dotyczące metodyki pracy z podręcznikami National Geographic Learning oraz zarządzania klasą czy zespołem. Dla tych z was, którym same webinary nie wystarczą i pragną czegoś więcej, przygotowałam katalog szkoleń, z których możecie skorzystać. Więcej informacji na ten temat przekażą wam wasi Key Account Managerowie – Asia, Przemek, Janusz i Adrian — TUTAJ  kontakty do nich.

Zajrzyj na nasz kanała na You Tube!!

Cotygodniowe konsultacje w grupie

Chociaż nietrudno złapać mnie na Fanpage czy w grupie #TeamNGL, co drugi czwartek zawsze blokuję sobie czas na odpowiedzi na wasze pytania. Pod postem w grupie TeamNGL- we teach English to future leaders możecie zadawać pytania o wszystko, a ja na nie odpowiem – czy to w formie pisemnej, czy wideo. A jeśli pytań zbierze się więcej, być może nawet pojawię się live, by na nie odpowiedzieć 🙂

Jeśli akurat nie ma konsultacji, a masz sprawę niecierpiącą zwłoki, po prostu oznacz mnie w swoim poście (@Aleksandra Marchwian), a ja pomogę Ci tak szybko, jak to będzie możliwe. Być może uda mi się zdążyć przed innymi członkami grupy 😉

Grupa TeamNGL – we teach English to future leaders

Materiały, bonusy, tipy

Małą próbkę materiałów tworzonych przeze mnie mogliście już zobaczyć, z radością donoszę więc, że będzie ich więcej. Czego możecie się spodziewać? Gotowych scenariuszy lekcji (wraz z całą obudową materiałową), podpowiedzi jak pracować z materiałami NGL, fajnych artykułów metodycznych czy bonusowych narzędzi, które ułatwią wam pracę z podręcznikami National Geographic Learning. Możecie też na mnie liczyć w kontekście memów i komentarzy pod postami na fanpage i grupie. Potrzebujesz czegoś konkretnego? Poproś, a być może uda mi się Ciebie wesprzeć!

Nasze materiały dodatkowe na zajęcia w jednym miejscu – SPRAWDŹ!

Porady metodyczne

  • Masz własną szkołę i potrzebujesz porady dotyczącej  wyboru podręcznika?
  • Nie wiesz, w jaki sposób wdrożyć lektorów w nową publikację?
  • Potrzebujesz wsparcia w dopasowaniu poziomów lub materiałów uzupełniających?

Nie ma absolutnie żadnego problemu, z chęcią spotkam się z Tobą online i pomogę rozwiązać wszelkie problemy lub wątpliwości, jakie możesz mieć z podręcznikami National Geographic Learning. Napisz do mnie na FB, jeśli to drobiazg lub skontaktuj się z naszymi przedstawicielami, by dogadać termin dłuższej konsultacji.

 

NGL-owe uszy i oczy

Może i to ostatni punkt, ale z pewnością jeden z ważniejszych.

Jestem tu, by wspierać #TeamNGL w tworzeniu społeczności zaangażowanych lektorów. Chcę widzieć i słyszeć, z czym przychodzicie, jakie macie problemy, co przydałoby wam się w waszej pracy. Dlatego nie bójcie się prosić i wysyłać bardziej lub mniej subtelne sugestie, chętnie wszystkie dokładnie obejrzę i pomogę wdrożyć, jeśli tylko będzie taka możliwość.

 

Podsumowując, jestem tu dla Ciebie, drogi członku #TeamNGL. Dlatego też moje stanowisko to “Metodyk #TeamNGL”, a nie “Oficjalny i Nadęty Metodyk czegoś tam-czegoś tam”. Chcę pomóc Ci czerpać ogromną przyjemność i satysfakcję z prowadzenia zajęć na podstawie podręczników National Geographic Learning, dając to, co mam najlepszego. Witaj w Teamie, widzimy się już wkrótce!

 

 

Autorka: Ola Marchwian

Metodyk NGL, autorka bloga i podcastu Metodyka Języka. Prowadzi szkolenia i webinary oraz wspiera właścicieli małych szkół językowych w prowadzeniu biznesu. Fanka uczenia w ruchu i recyklingu materiałów edukacyjnych. Prywatnie mama niesfornego bobasa i właścicielka jeszcze bardziej niesfornego kota. Gdyby mogła, całymi dniami uprawiałaby zimowe sporty.

www.olamarchwian.pl