Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Najlepszy podręcznik do angielskiego? – Voices w pytaniach i odpowiedziach

BLOG

VOICES — czyli najnowsza propozycja od National Geographic Learning to prawdziwy kombajn rozmaitości dla lektorów oraz uczniów. Albo ogromne pudełko czekoladek, z którego z ogromną przyjemnością można wyjmować kolejne pralinki, gratulując sobie wyboru takiej pyszności. Sprawdź, czy Voices jest właśnie dla Ciebie!

Dla kogo Voices? – podręcznik do angielskiego dla młodzieży i dorosłych

Voices to najnowsza propozycja dla dorosłych i starszej młodzieży, którzy potrzebują kursu, który przygotuje ich do funkcjonowania w multikulturowym środowisku, gdzie językiem komunikacji jest język angielski. Voices pozwoli popracować nad komunikacją oraz dotknąć wielu żywych tematów, które mogą stanowić temat dyskusji na całym świecie.

OBEJRZYJ WEBINAR!

Jak wybrać podręcznik do języka angielskiego? – poziomy serii Voices

Voices może towarzyszyć Ci niemal przez cały okres pracy z uczniem – od poziomu beginner aż po advanced (A1 do C1 wg skali CEFR). Każda część zachwyca starannie dobranymi tematami, które bez względu na poziom, pozwalają uczniowi wyrażać swoje opinie i dowiadywać się nowych interesujących informacji.

Pobierz przykładową lekcję „Voices Intermediate” – Where I am from

Wejdź do sklepu – Voices

 

Podręcznik do angielskiego dla młodzieży i dorosłych – jakie  komponenty wchodzą w skład serii Voices?

  • Najważniejszym komponentem serii Voices jest oczywiście podręcznik oraz towarzyszący mu zeszyt ćwiczeń, który może funkcjonować jako narzędzie do samodzielnej pracy ucznia (warto wtedy wybrać opcję z odpowiedziami) lub być realizowany w klasie.
  • Ogromnym wsparciem dla lektora będzie książka nauczyciela! W środku można znaleźć materiały wspierające oraz podgląd stron w podręczniku ucznia (co dosłownie zdejmuje ciężar z obciążonych barków lektora).
  • Dopełnieniem pakietu jest CPT, czyli Classroom Presentation Tool – narzędzie do pracy zdalnej i wyświetlania podręcznika (wraz z wideo, audio i dodatkowymi aktywnościami) na tablicy interaktywnej. CPT dostępne jest online wraz z systemem CMS do komunikacji z uczniami.
  • Rewelacyjnym dodatkiem jest też Companion Site, gdzie uczeń znajdzie dostęp do audio i video do swojego kursu, a lektor dodatkowe materiały, testy, zestawienia oraz ścieżkę rozwoju ze szkoleniami dedykowanymi lektorom pracującym z Voices.
  • Jeśli obawiasz się, że nie uda Ci się zrealizować całego podręcznika w rok, być może dobrym wyborem będzie wersja Combo Split, która składa się z połowy treści podręcznika i odpowiadającej połowy zeszytu ćwiczeń. To znakomity kompromis, który pozwala zrealizować wszystkie treści kursu w dłuższej perspektywie.

 

Jak skonstruowany jest podręcznik do angielskiego Voices?

Każdy poziom Voices składa się z 10 rozdziałów stanowiących tematyczną całość. W każdym z nich znajduje się 5 podrozdziałów rozwijających główny temat. Materiał wprowadzany jest w formie multi abilities, co oznacza, że w każdym podrozdziale znajdziemy trening różnych kompetencji, połączony w różnorodną i interesującą całość.

Voices w centrum stawia skuteczną komunikację, a jej trening znajdziemy w każdym podrozdziale podręcznika.

Każdy rozdział otwiera także duże rozkładówkowe zdjęcie National Geographic oraz przedstawienie National Geographic Explorers, którzy w wideo wprowadzają ucznia w temat unitu. W dalszej części każdego podrozdziału znajdziemy interesujące artykuły, zadania odsłuchowe, gramatykę (wprowadzaną i ćwiczoną w formie aktywnej), trening komunikacji oraz pisania. Wszystko to w nowoczesnej i przemyślanej formie, zachwycającej doborem tematów I narzędzi.

 

Najlepszy podręcznik do angielskiego – czym Voices różni się od innych pozycji NGL?

  • Voices to podręcznik, który oferuje znacznie więcej, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Jego główną siłą, poza oczywiście niesamowitymi tematami i zdjęciami rodem z National Geographic, jest nietypowe podejście do tematu komunikacji. Już sama nazwa pozycji wskazuje, że ambicją Voices jest pomagać uczniom znaleźć swój własny głos w świecie multi-kulti. To właśnie środowisko multikulturowe zainspirowało autorów do stworzenia podręcznika, który dostrzega i celebruje różność, która łączy się w obrębie wspólnego języka komunikacji, jakim jest angielski. Stąd też wykorzystanie różnorodnych akcentów (nie tylko rodowicie brytyjskich) w sekcjach listeningowych i fonetycznych.
  • W książce pojawiają się także National Geographic Explorers! Nowe pokolenie odkrywców wprowadza w temat danego rozdziału, dostarczając przy tym wspaniałego stymulującego i autentycznego materiału audio i wideo.
  • W każdym rozdziale uczeń znajdzie także infografiki, które w świecie kultury obrazkowej stają się często ważnym źródłem wiedzy o świecie. Ich interpretacja dostarczy wielu okazji komunikacyjnej uczniom na wszystkich poziomach.
  • Co poza tym? Znakomity balans pomiędzy ćwiczonymi kompetencjami, niebanalne zadania i cel rozwojowy kryjący się w każdym zadaniu, a do tego ultranowoczesna forma i tematy. To nie może się nie udać!

 

Pobierz przykładową lekcję „Voices Intermediate” – Where I am from

Wejdź do sklepu – Voices

O co chodzi z tą komunikacją interkulturową?

Komunikacja to coś znacznie więcej niż tylko poprawnie skonstruowane zdania. To umiejętność słuchania, prowadzenia dialogu, wyrażanie własnej opinii, dawanie feedbacku czy rozmowy na trudne tematy. Nie da się tego robić skutecznie stawiając wyłącznie na język obcy, a zapominając o pozostałych elementach takich jak aspekty kulturowe czy język ciała. Voices to szerokie ujęcie komunikacji, dające uczniom narzędzia do odnalezienia się i wyrażania siebie w środowisku międzykulturowym, gdzie językiem komunikacji (chociaż niekoniecznie natywnym!) jest język angielski. Poprzez mnogość i różnorodność zadań komunikacyjnych, scenek do odegrania oraz podpowiedzi i strategii, których dostarczają autorzy, uczeń zyskuje pewność siebie, która pozwoli mu odnosić komunikacyjne sukcesy.

 

Jak wybrać podręcznik do języka angielskiego i dopasować Voices do swoich potrzeb?

To książka, która w zależności od Twoich potrzeb może się rozszerzać (np. o sekcje „Explore more”) oraz skracać (poprzez pominięcie niektórych zadań lub skrócenie ich). Z wieloma materiałami zawartymi w Voices możesz pracować tak, jak lubisz. Ilustracje, filmy, infografiki… tylko czekają na Twoje pomysły, które wprowadzą do kursu nową jakość. Sekcje konwersacyjne także nie zostały przez autorów wykute w kamieniu – śmiało eksperymentuj i pomagaj uczniom odnaleźć ich własny głos na Twoich zasadach!

 

Czy mogę zobaczyć Voices od środka – jak wygląda najlepszy podręcznik do angielskiego?

Jasne! Na stronie produktu możesz pobrać przykładowe unity do każdego poziomu i przetestować czy format Voices Ci odpowiada. Możesz także wykorzystać przykładową lekcję na poziomie B1 stworzoną specjalnie dla TeamNGL i sprawdzić już teraz jak pracować na tym podręczniku że swoimi grupami lub uczniami indywidualnymi!

Pobierz przykładową lekcję „Voices Intermediate” – Where I am from

Wejdź do sklepu – Voices

A jeśli potrzebujesz dotknąć i przekartkować Voices, by nabrać pewności, że to związek na dłużej, skontaktuj się z naszymi Key Account Managerami i poproś o egzemplarz okazowy.

 

 

Autorka: Ola Marchwian

Metodyk NGL, autorka bloga i podcastu Metodyka Języka. Prowadzi szkolenia i webinary oraz wspiera właścicieli małych szkół językowych w prowadzeniu biznesu. Fanka uczenia w ruchu i recyklingu materiałów edukacyjnych. Prywatnie mama niesfornego bobasa i właścicielka jeszcze bardziej niesfornego kota. Gdyby mogła, całymi dniami uprawiałaby zimowe sporty.

www.olamarchwian.pl