Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Nowości! Sprawdź, jak rozwija się platforma SPARK!

BLOG

Nasza platforma SPARK nieustannie się rozwija! Użytkownicy z całego świata (w tym z Polski, za pośrednictwem naszych konsultantów biznesowych) przesyłają opinie zwrotne, które wpływają na rzeczywiste zmiany w funkcjonowaniu platformy.

Jedna z takich aktualizacji miała miejsce dosłownie kilka dni temu i wniosła sporo zmian i nowych możliwości. Zerknijmy na najważniejsze z nich! 

 

 

 

Class Content, czyli nowa strona startowa z szybkim dostępem do kluczowych zasobów 

Jeśli zalogowaliście się niedawno na swoje SPARKowe konta, z pewnością zauważyliście zupełnie nowy wygląd strony startowej. Dotychczas widoczne były tam wszystkie kursy wraz z okładkami podręczników oraz lista aktywnych zadań (czyli po prostu zakładka “dashboard”).

Teraz Spark wita nas zupełnie nową zakładką – “class content”. To ukłon w kierunku łatwiejszego dostępu do kluczowych zasobów dla lektorów, czyli CPT (Classroom Presentation Tool) oraz Resources (zasobów do kursów). 

W nowej wersji lektor od razu ma dostęp do tych dwóch komponentów w zakresie używanych przez siebie publikacji, bez konieczności szukania ich w kursach. Można jednym kliknięciem włączyć CPT lub poszukać potrzebnego zasobu, wybierając po prostu w bocznym menu nazwę podręcznika.

Oznacza to szybkie przeszukiwanie kluczowych zasobów i prostsze korzystanie z materiałów. 

Pozostałe elementy kursu (online practice, testy, assignments, gradebook…) znajdują się jak dotąd, w szczegółach poszczególnych kursów (bez ich założenia nie będziesz mieć do nich dostępu)! 

 

Sprawdź Spark Academy, by przypomnieć sobie, w jaki sposób tworzyć kursy i dodawać do nich kursantów! 

SPRAWDŹ przewodnik po platformie SPARK

 

Zwróć też uwagę, że układ oraz funkcje, które znasz ze “starego” Sparka nie zniknęły! Wszystkie dotychczasowe materiały znajdziesz w kolejnych zakładkach widocznych w górnym menu, a “stara” strona startowa kryje się pod “dashboard”. 

 

Nowe zakładki w widoku ucznia – e-booki i zadania 

Zmiany (chociaż już nie tak znaczące) znajdziemy także w aplikacji uczniowskiej. Stała się ona bardziej czytelna dzięki dodatkowym zakładkom, które pojawiły się w głównym menu. Dotychczas uczniowie musieli szukać dość głęboko ukrytego e-booka, czyli interaktywnej wersji podręcznika. Wraz z nowymi zmianami uczeń może skorzystać z tej funkcji za pomocą ikony w menu, a wewnątrz znajdzie dodatkowo zakładkę z dodatkowymi materiałami do kursu (m.in. Audio & video). 

Drugą znaczącą zmianą w widoku ucznia będzie rozdzielenie wyraźne rozdzielenie “assignments” (czyli zadań od lektora) od “practice” (czyli dodatkowych zadań online do kursu). Mimo iż jest to ten sam content, został on wyraźnie rozdzielony na ten, którego lektor oczekuje/wymaga od ucznia oraz ten przeznaczony do samodzielnej pracy we własnym tempie.

Uwaga! Zadania w sekcji “practice” pojawią się wyłącznie wtedy, gdy lektor przy zakładaniu kursu wybierze opcję udostępnienia całości zadań! 

 

 

Support wewnątrz platformy 

Potrzebna szybka pomoc w działaniu platformy? Spark wreszcie doczekał się solidnego wsparcia w języku angielskim, zarówno dla lektorów, jak i kursantów.

Idąc tropem naszych sugestii, NGL zdecydował się na nagranie tutoriali do kluczowych aspektów pracy ze Sparkiem. Wiemy, że przyda się szczególnie lektorom anglojęzycznym, to doskonałe uzupełnienie naszego Spark Academy!

Także uczeń może mieć łatwy dostęp do anglojęzycznych tutoriali z poziomu zakładki “support” na swoim koncie uczniowskim. Psst…! W zakładce support znajdziecie informacje o wszystkich “małych” aktualizacjach! 

Sam support, który bez trudu znajdziecie w prawym górnym rogu pod ikoną znaku zapytania, dostosowuje się dynamicznie do przeglądanej przez lektora zakładki — inne sugestie znajdziecie przeglądając “courses”, a inne przy “gradebooku”. Wszystko, by pomóc Wam najszybciej i najskuteczniej otrzymać pomoc! 

 

Spark to dynamiczne narzędzie, które ciągle się rozwija, by jak najlepiej spełniać Wasze potrzeby! Powyższe zmiany to tylko część możliwości, na które otwiera się National Geographic Learning! Jak zawsze jesteśmy po waszej stronie we wdrażaniu nowości, wszystkie te zmiany już wkrótce staną się także częścią naszej Spark Academy! Wyczekujcie aktualizacji od naszego #SparkExpertsTeam oraz materiałów pogłębiających Wasze Sparkowe kompetencje! 

 

 

 

 

Właścicielu szkoły partnerskiej Proud Users of NGL – pamiętaj, że na naszym NGLowym dysku czekają na ciebie gotowe grafiki SPARK (z miejscem na logo Twojej szkoły) do wykorzystania w komunikacji marketingowej. ZAPRASZAMY do pobierania!

 

Nie odkładaj wdrożenia Sparka w Twojej szkole już ani minuty dłużej! Pobierz Spark Academy i przekonaj się, jak wiele dobrego może wnieść ta platforma do Twojej szkoły! 

 

 

SPARK OCZAMI UŻYTKOWNIKÓW

 

 

Przeczytaj więcej o naszej platformie:

Spark – twój biznesowy as w rękawie 

Po co ci platforma SPARK? – jedyny przewodnik, którego potrzebujesz!

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie partnerskim Proud Users of NGL – kliknij tutaj!… i dołącz do nas asap!

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy tu po to, aby wspierać cię w rozwoju! ZADZWOŃ do nas – KONTAKT

 

 

 

 

 

Autorka: Ola Marchwian

Metodyk #teamNGL, autorka bloga i podcastu Metodyka Języka. Prowadzi szkolenia i webinary oraz wspiera właścicieli małych szkół językowych w prowadzeniu biznesu. Fanka uczenia w ruchu i recyklingu materiałów edukacyjnych. Prywatnie mama Igi i właścicielka niesfornego kota. Gdyby mogła, całymi dniami uprawiałaby zimowe sporty.