Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Letnia Akademia Lektora, czyli sposób na wakacyjny rozwój z NGL

BLOG

Wakacje to czas odpoczynku, wiadomo! Czasem jednak warto poświęcić odrobinę czasu przeznaczonego na słodkie lenistwo i dopisać nowe kompetencje do swojego zawodowego rejestru. Tak właśnie uczynili lektorzy szkół partnerskich National Geographic Learning!

Sprawdźcie, jak wyglądała tegoroczna edycja Letniej Akademii Lektora NGL. 

Czym jest Letnia Akademia Lektora NGL 

To przede wszystkim kolejne działanie #TeamuNGL skoncentrowane na wsparciu szkół korzystających z naszych podręczników. Letnia Akademia miała postać wygodnego e-booka z klikalnymi linkami, pod którymi kryły się nasze najlepsze szkolenia, webinary i artykuły, niektóre z nich nigdy wcześniej niepublikowane i dostępne wyłącznie w Akademii!

Materiały dobraliśmy tak, by stanowiły kompleksowy kurs metodyczny przygotowujący do pracy z różnymi grupami wiekowymi, wypełniony pomysłami, inspiracjami i dobrymi praktykami. Akademia kończyła się podsumowującym testem, a jego pozytywny wynik uprawniał do uzyskania imiennego certyfikatu. 

Szkoły Gotowe na Wrzesień 

Postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić szkoły, które zmobilizują się do wytężonej wakacyjnej pracy nad swoim warsztatem. Dlatego już na początku ogłosiliśmy, że szkoły, z których min. 60% lektorów ukończy Letnią Akademię Lektora z pozytywnym wynikiem otrzyma certyfikat Szkoły Gotowej na Wrzesień! Taki certyfkat to potwierdzenie doskonale przeszkolonej kadry i prawdziwy powód do dumy u progu nowego roku szkolnego. 

 

 

Szkoły, które otrzymały Certyfikat Szkoły Gotowej na Wrzesień: 

 1. Pear – Centrum Językowe | Szczecin 

 2. New Land |Skarżysko-Kamienna 

 3. Naturalna Edukacja 

 4. Mango Academy 

 5. No Problem | Lubicz 

 6. Being Yourself | Turek 

 7. Akademia Talentów 

 8. Centrum Nauczania Benedu 

 9. Anglomania | Kostrzyn Nad Odrą 

 

Letnia Akademia Lektora NGL w liczbach: 

 • Ponad 20 szkoleń w formacie video 

 • 5 doskonałych artykułów 

 • 50+ wydanych imiennych certyfikatów dla lektorów 

 • 11 tygodni wytężonej pracy 

 • 9 Szkół Gotowych na Wrzesień 

 

Opinie uczestników o Letniej Akademii Lektora NGL: 

Od września zaczynam swoją pierwszą pracę jako lektor. Wszystkie lekcje bardzo mi się podobały, widać było że Ola bardzo lubi swoją pracę. Jestem pewny, że wiedza zdobyta na tym kursie pomoże mi w pracy. Dołączone materiały również bardzo mi się podobają, zwłaszcza NGL Photobank. Jedyne czego mi brakowało to więcej pomysłów na lekcje online. 

 

Letnia Akademia była dla mnie pełna konkretów, „mięsistych” pomysłów, czasami swoistym odświeżeniem zdobytej już wcześniej wiedzy oraz świetnym bodźcem „na rozruch” przed wrześniem. Dziękuję! <3 

 

Dużo inspiracji i ciekawych pomysłów do wykorzystania na zajęciach z każdą grupą wiekową w nowym roku szkolnym — super! 

 

Co dalej z Letnią Akademią Lektora NGL? 

Bardzo nie lubimy ukrywać przed wami tak fantastycznych materiałów! Dlatego Letnia Akademia Lektora otrzymała mały rebranding i będzie funkcjonowała jako Wirtualna Akademia Lektora NGL. Współpracujące z nami szkoły otrzymają do niej stały dostęp i będą mogły korzystać ze zgromadzonych tam materiałów przez cały rok, wspierając się w ten sposób m.in. przy onboardingu nowych lektorów.

A za rok? Nic się nie martwcie, na pewno wymyślimy coś nowego, by nasze szkoły znów mogły być gotowe na wrzesień! 

 

 

 

 

 

Autorka: Ola Marchwian

Metodyk #teamNGL, autorka bloga i podcastu Metodyka Języka. Prowadzi szkolenia i webinary oraz wspiera właścicieli małych szkół językowych w prowadzeniu biznesu. Fanka uczenia w ruchu i recyklingu materiałów edukacyjnych. Prywatnie mama niesfornego bobasa i właścicielka jeszcze bardziej niesfornego kota. Gdyby mogła, całymi dniami uprawiałaby zimowe sporty.