Chcielibyśmy poznać, kim jesteś?
Matura ustna – welcome back! Exam Support Pack od NGL

BLOG

Rok 2023 jest niezwykle ważny dla edukacji.  Pierwsi absolwenci szkół podstawowych zmierzą się z maturą w nowej formule. Co więcej, po 3 latach wraca matura ustna, co budzi obawy wielu abiturientów. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

 

 

Bez określania poziomu

Przede wszystkim pamiętajmy, że matura ustna odbywa się bez określania poziomu, a więc nie ma matury ustnej podstawowej i rozszerzonej. Ponadto, w tym roku część ustna jest obowiązkowa dla wszystkich zdających, również tych, który po raz pierwszy do matury przystępowali w latach 2020-2022, a więc w czasie, gdy egzaminy ustne się nie odbywały.

4 zadania na maturze ustnej

Każdy zestaw maturalny to trzy zdania składające się z 4 elementów:

  • zdający musi odbyć rozmowę z egzaminatorem na narzucony temat,
  • musi opisać fotografię i odpowiedzieć na 3 pytania,
  • na końcu pracuje z materiałem stymulującym, tworząc wypowiedź, w  której wybiera jedną opcję, odrzuca pozostałe i udziela odpowiedzi na 2 pytania egzaminatora.

Potem komisja przyznaje punkty i gotowe!

Matura Ustna Support Pack od NGL i Nowej Ery angielskiego

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zapraszam na spotkanie, które szybko przypomni Wam, jak wygląda matura ustna i na co szczególnie zwrócić uwagę przygotowując młodzież do tego egzaminu. Porozmawiamy o ocenianiu, omówimy każde zadanie na konkretnych przykładach i skupimy się na wskazówkach, które pozwolą z sukcesem przejść przez maturę krok po kroku.

POBIERAM CERTYFIKAT UCZESTNICTWA

POBIERAM GOTOWE MATERIAŁY DO MATURY USTNEJ

POBIERAM PREZENTACJĘ ZE SZKOLENIA

REPETYTORIUM MY MATURA PERSPECTIVES

 

 

Autorka: Magdalena Ślawska 

Jest nauczycielką języka angielskiego i angielskiego zawodowego w Zespole Szkół Budowlanych w Pile. Doświadczona egzaminatorka maturalna, autorka materiałów edukacyjnych, trenerka oraz ekspertka metodyczna w wydawnictwie Nowa Era.